Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

KAYNAK: SORGUN POSTASI

Yozgat Kamu Hastaneler Birliği, sağlık çalışanlarına vatandaşla yaşanılan sorunlara karşı ve hizmet kalitesini artırmak için seminer düzenledi.

 

Galata Çamlık Otel’de düzenlenen seminere Yozgat Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Tuncay Öztürk, hastane başhekimleri, doktorlar, hastane müdürleri ve hastanenin diğer birimlerinde çalışan sağlık personelleri katıldı.

 

Seminerde, Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Dr. Uğur Özdemir ve Uzman Eğitimci Sami Öztürk tarafından iletişim becerileri ve empati, stres yönetimi, tükenmişlik sendromu, zor insanlarla başa çıkma, toplam kalite yönetimi, toplantı yönetimi, sunuş teknikleri, toplum karşısında konuşma, beden dili konularında bilgiler verildi.

 

Yozgat Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Tuncay Öztürk gerçekleştirilen iletişim ve empati merkezli seminer çalışmalarının Yozgat sağlık sektörü çalışanları açısından son derece faydalı olduğunu belirtti. Öztürk, “Seminere katılan sağlık sektörü çalışanlarımıza çalışma sürecinde gündelik başlarına gelen birçok olumsuz olay ile nasıl başa çıkabilecekleri anlatıldı. Bu olayların olumlu bir biçimde sonuçlanması noktasında sağlık çalışanlarımızın yapması gereken temel davranış konularına değinildi. Son derece stresli olan sağlık sektöründe daha iyi iletişim ve daha kaliteli sağlık hizmetinin sunulması bizler için çok önem arz etmektedir. Bu vesile ile seminerimizin oldukça faydalı geçtiğine inanıyorum.” dedi. Öztürk, seminere katılan sağlık sektörü çalışanlarının daha verimli ve daha insancıl koşullarda hizmet üretmelerinin en temel talepleri olduğunu ifade etti.

 

Akdağmadeni Sevenler Derneğinden öğrenciler yararına kermes

 

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde faaliyetini sürdüren Akdağmadeni Sevenler Derneği ihtiyaç sahibi öğrenciler için kermes düzenledi.

 

Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen kermesin açılışını İlçe Kaymakamı Hüseyin Engin Sarıibrahim, Belediye Başkanı Suphi Daştan ve İlçe Müftüsü Faruk Latifoğlu yaptı. Kaymakam Saribrahim açılış sonrası yiyecek ve eli işleri eserlerin sergilendiği stantları gezerek kermesi düzenleyenlere teşekkür etti. Kaymakam Sarıibrahim, bu tür etkinliklerin birlik beraberlik ve kaynaşmaya vesile olduğunu belirterek, “Türk toplumunu diğer toplumlardan ayıran en büyük özelliklerin başında dayanışma, birbirimize olan kardeşlik duygularımız gelmektedir. Nerde bir ihtiyaç sahibi vatandaşımızı görsek hemen ona imkanlarımız dahilinde yardım etmek isteriz. Bugünde burada derneğimiz ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için böyle bir kermes düzenledi. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kermeste ev hanımlarının el işlemeli oyaların yer aldığı stantlarda yine yöresel yemeklerin yanı sıra mantılar, börekler, tatlılar, pastalar, sarmalar kermese gelenler tarafından büyük ilgi gördü.

 

Yerköy’de asfalt yol yapım çalışması devam ediyor

 

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde nisan ayı itibariyle başlayan asfalt yol yapım çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

 

İlçede altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından cadde ve sokakların yollarına sıcak asfalt atılması esnafı memnun etti. Haşim Kılıç Mahallesi Açıkpazar Caddesi yolunun asfaltlama çalışmalarına katılan cadde esnafı, yollarının asfaltının atılmasına sevindiklerini belirtti. Fahri Genç isimli vatandaş, “Biz yıllardır burada esnaflık yapıyoruz. Yerköyümüzde ciddi anlamda altyapı çalışmaları yapıldı. İlçemiz yazın tozdan kışın çamurdan geçilmiyordu. 4 ay gibi bir sürede belediyemiz birçok cadde ve sokağın yolunun yanı sıra kaldırımlarını da kilit parke ile döşedi. İnşallah Yerköy modern bir şehir görünümüne kavuşur.” diye konuştu.