Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

Türkiye Kamu-Sen’in düzenlediği ‘Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında Kamu Personel Rejiminin Geleceği Paneli’ne katılarak çalışma hayatımızı ilgilendiren konularda istişarelerde bulunduk.

İnsanı merkeze alan hizmet anlayışımızla 2002’den bugüne çözüm odaklı politikalarımızı hayata geçirerek kamu çalışanlarımızın yanında olduk. Kamu görevlilerimizin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesine yönelik birçok adım attık.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve Cumhur İttifakı ortağımız Sayın Devlet Bahçeli’nin kıymetli destekleriyle Türkiye Yüzyılı vizyonumuza yakışır şekilde bu yüzyılı emeğin, çalışmanın ve üretimin yüzyılı yapmak ortak hedefimizdir.

2002 yılından bugüne kamu görevlileri sendikacılığında son derece önemli değişiklikleri hayata geçirdik.

2010 Anayasa referandumu ile kamu görevlilerimize mali ve sosyal haklar için toplu sözleşme imkânı sağladık.

2012 yılında yürürlüğe giren yasa doğrultusunda toplam yedi toplu sözleşme gerçekleştirdik.

Geçtiğimiz Ağustos ayında 2024 ve 2025 yıllarını kapsayan kamu görevlilerimizin mali ve sosyal haklarını içeren 7. Dönem Sözleşme Görüşmelerini gerçekleştirdik.

Çalışma hayatının önemli temsilcilerinden olan kamu görevlileri sendika ve konfederasyonlarımız ile bir araya gelmeye, diyalog mekanizmalarımızı canlı tutmaya devam edeceğiz.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci başta olmak üzere tüm Konfederasyon üyelerine ve panele kıymetli katkılar sağlayan konuşmacılara teşekkür ediyorum.