Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

 

Gerçekleştirdiğimiz çalıştayda; emeklilerimizin hayatlarına olumlu noktada etki edecek birçok konu başlığını ele alarak, önerileri değerlendirdik.

Emeklilerimizin refahını ve yaşam kalitelerini artırmak adına ilgili kurumlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın ve akademi dünyamızın destekleriyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarının zam oranları Resmî Gazete’de yayımlandıktan sonra oluşan aylık farklar, yaklaşık bir hafta içerisinde emekli vatandaşlarımızın hesabına yatırılacak.

2002 yılından günümüze emeklilerimizin haklarının korunması ve iyileştirilmesi için birçok icraat hayata geçirildi.

2024 Emekliler Yılı kapsamında Bakanlığımız bünyesinde gerçekleştirilecek çalışmalarla emekli vatandaşlarımız sadece ekonomik olarak değil sosyal olarak da güçlendirilmeye devam edilecek.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle ilan ettiğimiz 2024 Emekliler Yılı kapsamında emeklerimizi temsil eden sivil toplum kuruluşları, bakanlıklarımızın bürokratları, üniversitelerimizin temsilcileri ve sosyal paydaşımız olan sendikaların yönetimleri bir araya gelerek Türkiye Yüzyılı’nın Emektarları Çalıştayı’mızın açılış programını gerçekleştirdik.

Ömürlerinin en verimli yıllarını; ülkemiz ve milletimiz için katma değer üreterek geçiren emeklilerimiz, bizim için her zaman başımızın tacı olmuştur. Ülkemizin emektarları için hayatlarının ikinci baharı olan bu dönemi; sosyal, ekonomik, ruhsal olarak huzur içinde geçirmelerini sağlayacak adımlar atmaya devam edeceğiz.

Çalıştay sürecinde alacağımız kararların emeklilerimiz için hayırlar getirmesini diliyor, kıymetli katılımcılara katkıları için teşekkür ediyorum.