Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, 18-24 Eylül Ahilik Haftası vesilesiyle Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.

Bakan Işıkhan’ı, Genel Başkan Palandöken karşıladı. Bakan Işıkhan, Palandöken’in hediye takdim etmesinin ardından heyetiyle birlikte, fotoğraf makinesi koleksiyonunu gezdi. Görüşmede Palandöken ve yönetimi ile esnaf ve sanatkârların talep ve ihtiyaçlarına ilişkin istişarelerde bulunuldu. Ziyaretlerinde Bakan Işıkhan’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik, Çalışma Genel Müdürü Mehmet Baş, İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş ve SGK Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Ertüzün eşlik etti.

 

Esnafımıza asırlardır yol göstermiş Ahilik geleneğinin günümüzdeki temsilcileri, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu’nu ziyaret ettik. Genel Başkan Sayın Bendevi Palandöken ve yönetimi ile esnaf ve sanâtkarlarımızın talep ve ihtiyaçlarına yönelik istişarelerde bulunduk. Bu vesileyle; Anadolu’da iyi ahlak, doğruluk ve yardımseverliğin asırlardır yaşatılmasını sağlayan tüm esnaf ve sanatkâr kardeşlerimin Ahilik Haftası’nı kutlarım.