Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

Bugün “Milli Müdafaadan Milli Kalkınmaya; Türkiye Yüzyılının Kadınları” projesinin lansmanını Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin teşrifleriyle gerçekleştiriyoruz. Proje kapsamında; kadınların iş gücüne katılımını ve istihdamının artırılmasını, kadın girişimcilerin desteklenmesini sağlayacak bir iş birliği sistemi olan İş Pozitif platformunu kuruyoruz. Geleceğin güçlü Türkiye Yüzyılı vizyonuna katkı sağlamak isteyen, İşim Gücüm Olsun diyen kadınların yanındayız. Detaylı bilgi için : https://ispozitif.iskur.gov.tr

Kadınların iş gücüne katılımı ve istihdamlarının artırılması ile toplumumuzun kalkınması ve refahının yükseltilmesi amacıyla “Yüzyılın Kadın İstihdamı: İş Pozitif” projemizi hayata geçiriyoruz.

Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin teşrifleriyle, Türkiye Yüzyılı’nın çalışma hayatı ve Türkiye Yüzyılı’nın kadınları adına önemli bir proje olan “Milli Müdafaadan Milli Kalkınmaya; Türkiye Yüzyılının Kadınları, Yüzyılın Kadın İstihdamı” programının açılışını gerçekleştirdik. Bu amaçla hazırladığımız İş Pozitif projemizi kadın istihdamını artırmak ve kadınların iş gücü piyasasındaki potansiyellerini tam olarak yerine getirmelerini desteklemek amacıyla; Bakanlıklarımızla birlikte hayata geçireceğiz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili paydaşlarımızın destek ve katkılarıyla birçok hibe, teşvik, kredi ve muafiyet programı uygulayacağız. Bakanlığımız olarak; İş Pozitif projemiz kapsamında doğrudan kadınlara sunulmak üzere ilk adımda 1 milyar liralık destek sağlıyoruz. Çalışan, üreten, hayallerini gerçeğe ulaştırmak isteyen, ülkemize ve milletimize değer katmak isteyen bütün kadınlarımızı destekliyoruz. Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi başta olmak üzere gerçekleştirdiğimiz projemize katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.