Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

* Kadim medeniyetimizin büyük mütefekkiri, mutasavvıf Mevlâna Celâleddin-i Rumî’nin ebedî istirahatgâhını ziyaret ettik. Anadolu mayasını yoğuran düşünceleri yolumuzu daha nice asırlar boyunca bir güneş gibi aydınlatacak.

* Cuma”nın ve Ramazan”ın bereketini Konya Milletvekilimiz Orhan Erdem ve Kulu Belediye Başkan Adayımız Abdurrahim Sertdemir ile birlikte Kululu hemşehrilerimizle paylaştık.

* Sanayisi ve tarımsal üretimiyle Anadolu’nun lokomotif şehri Konya’da Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ve kıymetli milletvekillerimiz ile iş dünyamızın temsilcileri ve sanayicileri ile bir araya gelerek; yatırım, istihdam, üretim ve ihracat alanlarında yapılabilecek çalışmalar hakkında istişarelerde bulunduk. Ülkemizin ekonomisini büyütmeye, vatandaşlarımızın refahını artırmaya yönelik adımlarımızı atmaya devam edeceğiz.

* Kaplıcalar diyarı Ilgın”dayız. Ilgın Belediye Başkan Adayımız Ömer Apil ile birlikte Esnaflarımızı ziyaret ettik. Bu kadim şehrin insanlarıyla yolumuz bir, gayemiz bir. Esnaflarımıza desteğimizi her daim sürdüreceğiz. Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayımız, Kıymetli Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız ile birlikte Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcileriyle muhabbet ve bereket sofrasında buluştuk, iftarımızı yaptık. Şehirlerimizde çalışma hayatına katkı sunan sosyal paydaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın her zaman yanlarında olacağız.