Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

* Tuzla – Kıran Tersanesi’nde işçi kardeşlerimizle gerçekleştirdiğimiz buluşmamızda, yapılan çalışmaları işçi ve işverenlerden yakından dinleme fırsatı bulduk. Programımızın devamında Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat Kıran, Deniz Ticaret Odası Başkanı Sayın Tamer Kıran ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldik. Denizcilik ve gemi inşa sanayimizin ülke ekonomimize katkıları, istihdam alanları ve ihtiyaçları hakkında istişarelerde bulunduk. Her fırsatta vurguladığımız gibi ülkemiz için üreten işçilerimizin ve işverenlerimizin her zaman yanındayız. Misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

 

* İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’ne ait Simülatörler Merkezi’nin “Yeni Simülatör Birimleri” Açılış Töreni’ne katıldık. Denizcilik sektörümüzün gelişimine ve eğitimli iş gücüne fayda sağlayacak olan merkez için Üniversite yönetimine ve yatırım yaparak katkılarını sunan İMEAK Deniz Ticaret Odası’na teşekkür ediyorum. Teori ile pratiğin buluşmasında önemli bir konuma sahip olan bu merkezin gençlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

 

* İstanbul Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ile Çalışma Hayatı İstişare Toplantısı”nda bir araya gelerek çalışma hayatı istişare toplantısında değerlendirmelerde bulunduk. Türkiye Yüzyılında yapacağımız çalışmalarda, sendika ve konfederasyonlar ile kuracağımız sosyal diyaloğun olumlu neticeler oluşturacağına inanıyorum. Birlikte çalışıp iş dünyamızı ve işçilerimizi güçlendirmek, ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak ortak hedefimizdir.

 

* Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü ziyaretimizde, Sosyal Güvenlik Kurumu’muzun faaliyet ve çalışma alanları üzerine ekip arkadaşlarımızla verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza sosyal güvenlik şemsiyesi altında, en iyi şekilde hizmet sunma hedefi gözeterek özveriyle çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

* Mardin’imizin kalkınmasında önemli rolü olan milletvekilleri, STK temsilcileri, iş insanları, sanatçıları ve gazetecileri ile “Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması”, İstanbul”da istişarelerde bulunduk. Mardin’in birlik ve beraberlik ruhu bizleri İstanbul’da bir araya getirdi. Mardinli hemşehrilerimle bu güzel buluşmayı organize eden Mardin Dernekleri Federasyonu’na, AK Parti İstanbul İl Başkanımız Sayın Osman Nuri Kabaktepe ile kıymetli teşkilatımıza, vakıf ve derneklerimize, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum.