Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

* Adını cesaretinden alan gazi şehrimiz Gaziantep’teyiz. Gaziantep Valimiz Sayın Kemal Çeber’i makamında ziyaret ederek şehrimizde planlanan projeler ve deprem sonrası devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aldık.

* Gaziantep Büyükşehir Belediyemizi ziyaret ederek güzel şehrimize yapılan hizmetlere yakından şahit olduk.
* 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen kent genelindeki 40 bin öğretmenimize bisiklet dağıtım törenine katıldık. Spora ve sağlıklı bir hayata yönelik yapılan bu yatırımın örnek olması temennimizi paylaşıyoruz.
Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin ve ekibine kıymetli çalışmaları için teşekkür ediyorum.
* Gaziantep İş İnsanları Toplantısı’na katıldık. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Gaziantep OSB yetkilileriyle bir araya gelerek verimli bir istişare toplantısı gerçekleştirdik.
Hızlı ve etkin çözümler üretmek amacıyla sektör temsilcileri ile diyaloğa önem vererek ülkemizin kalkınması ve şehirlerimizin refahı için çalışmaya devam edeceğiz.

* AK Parti Gaziantep İl Başkanlığımızı ziyaret ederek teşkilat mensuplarımızla bir araya geldik.
Teşkilatlarımız yerel seçimler öncesi kararlı bir şekilde çalışıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, aziz milletimizin her bir ferdinin gönlünü kazanarak büyük hedeflerimize birlikte ulaşacağız.

* Kitaplar zihin dünyamızın anahtarıdır. Şahinbey 6. Kitap Günleri’nde Kitap Fuarı’nın açılış törenini gerçekleştirdik. Başta Şahinbey Belediyesi olmak üzere etkinlikte emeği olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği, Şahinbey Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum.
Kitap, edebiyat, sanat ve kültür dolu bu etkinlik şehrimize hayırlı olsun.

* Gülsan İplik Fabrikası’ndayız. İstihdam ve ekonomimize katkı sunan tüm işletmelerin yanındayız. Gaziantep’te faaliyet gösteren Gülsan İplik Fabrikasını ziyaretimizde işçi kardeşlerimizle bir araya gelerek taleplerini ve ihtiyaçlarını dinledik.
Bölgenin kalkınmasında emeği olan, değer üreten işveren ve işçilerimize teşekkür ediyorum.

* Nurdağı Afet Koordinasyon Merkezi’ndeyiz. Gaziantep’te depremden en çok etkilenen ilçelerimizden olan Nurdağı ve İslahiye’de mevcut duruma ve yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler aldık.
Şehirlerimizin hızlı toparlanma ve yeniden ayağa kalkma süreçlerinde devlet olarak her zaman depremzedelerimizin yanındayız.

* Nurdağı Konteyner kentte vatandaşlarımızla ve yeni yapılan çarşıda esnafımızla bir araya gelerek çalışmaları yerinde inceledik.
Devletimiz tüm imkanlarıyla halkımızın ihtiyaçlarını karşılıyor, yaraları hep birlikte sarıyoruz. Biriz, Beraberiz, Güçlüyüz.