Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

İş Pozitif projemiz ile 9 Şubat’tan bu yana 100 binin üzerinde kadının istihdama katılımını sağladık.

Samsun’da gerçekleştirdiğimiz tanıtım toplantısı ve açılışını yaptığımız fuar ile ekonomik ve sosyal kalkınmamızda ülkemize önemli katkılar sağlayan kadın girişimcilerimize ödüllerini takdim ettik.

Türkiye Yüzyılı’nda el birliğiyle istihdamın yüzyılını inşa edeceğiz.

9 Şubat’ta başlattığımız İş Pozitif projemizle yaklaşık iki buçuk ayda 100 binin üzerinde kadının istihdamını sağladık.

Mesleki danışmanlıktan, sosyal güvenliğe varıncaya kadar çalışma hayatına girişteki her adımda kadınların yanındayız.

* Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Halit Doğan’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Cumhur İttifakımız’ın başarı gösterdiği ilçelerimizde seçilen Belediye Başkanlarımızı yürekten kutluyor, milletimize hizmet yolunda kendilerine başarılar diliyorum.

* Yeşilin maviye kavuştuğu güzel Samsun’da AK Parti İl Başkanlığımız’ı Genel Başkan Yardımcımız Sayın Çiğdem Karaaslan, Milletvekilimiz Sayın Ersan Aksu ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Halit Doğan ile birlikte ziyaret ettik. Yerel seçim sürecinde birlik ve beraberlik içinde özveriyle çalışan, şehrimizde AK belediyeciğin devamını sağlayan İl Başkanımız Sayın Mehmet Köse’ye ve emeği geçen tüm yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

* Önceki dönem Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’in ebedi aleme irtihal eden muhterem annesi Safiye Demir teyzemiz için taziye ziyaretinde bulunduk. Merhumeye Allah’tan rahmet; Mustafa Başkanımız başta olmak üzere ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.