Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

 

* Bereketli toprakların ve yiğit insanların diyarı Adana”dayız. Adana Valiliği”ni ziyaret ettik.

* Adana’da kadın istihdamının desteklenmesi için güç birliği! Çalışma hayatında kadın istihdamının artırılması amacıyla hayata geçirdiğimiz İş Pozitif projemizin tanıtım programı ile açılışını yaptığımız fuarı yoğun bir ilgi ve katılımla gerçekleştirdik. Ekonomik ve sosyal kalkınmamızda ülkemize önemli katkılar sağlayan kadın girişimcilerimizin gurur verici hikayelerine tanıklık ettik.

* Daha sonra Adana Eczacılar Odası”nı ziyaret ettik. Mesleki ve sektörel konulara dair talep ve önerileri dinleyerek, istişarelerde bulunduk.

* Yatırım, üretim, istihdam ve ihracatımıza omuz veren tüm girişimcilerimiz ve emekçilerimizle Türkiye’yi büyütmeye devam ediyoruz. Adana”nın ve bölgenin kalkınmasında emeği olan, değer üreten işveren ve işçilerimize teşekkür ediyorum.

* Türkiye Yüzyılı’nda Çalışma Hayatı Buluşmaları Adana”da çalışma hayatına dair istişarelerimizi gerçekleştirmek üzere iş insanlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya geldik. İstihdamın, üretimin ve kalkınmanın yüzyılında çalışma hayatında yer alan paydaşlarımızı dinliyor, sosyal diyalog ve uzlaşı zemininde plan ve projelerimizi hayata geçiriyoruz.

* Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Fatih Mehmet Kocaispir ile Yüreğir Belediye”mizi, AK Parti İl Başkanlığı’mızı ve MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret ettik. Cumhur İttifakı Adana’da tarih yazacak. Cumhur İttifakı’na gönül veren, canla başla çalışan Adanalı kardeşlerimiz kararlı. Adana, Gerçek Belediyeciliğin şehri olacak.

* Bizim Adana”yla sevgimiz bir, sevdalarımız bir, muhabbetimiz daim. Adana”da esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdik.