Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

Bakan Işıkhan, kamu görevlilerinin haklarına yönelik önemli kazanımların olduğu 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi’nin çalışanlar için tekrar hayırlı olmasını diledi. Ziyarette çalışma hayatı ve sendikal gündeme ilişkin konular istişare edildi.

“Kamu Görevlilerinin Talep ve Beklentilerinin Tespiti ve Çözümü İçin Görüşmelerimizi Devam Ettireceğiz”

Toplu sözleşmede gösterilen özverili çalışma için sendikalara teşekkür eden Bakan Işıkhan, Memur-Sen’in önemli bir paydaş olduğunu belirterek, Türkiye’nin demokratikleşmesine katkı sunduğunu kaydetti.

Bakan Işıkhan, sosyal paydaşlarla gerçekleştirilen istişarelerin sorunların çözümü noktasında oldukça değerli olduğunu kaydederek, “Türkiye’nin en büyük konfederasyonlarından biri olan Memur-Sen ile kamu görevlilerinin talep ve beklentilerinin tespiti ve çözümü için görüşmelerimizi devam ettireceğiz. Ülkemizin kalkınması adına ilerleyen süreçte de bu istişare ortamının gelişerek devam edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Memur-Sen Konfederasyonu Başkanı Sn. Ali Yalçın ve yönetimini ziyaret ettik.

Kamu görevlilerimizin haklarına yönelik oldukça önemli kazanımların olduğu 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmemizin çalışanlarımız için tekrar hayırlı olmasını diliyorum.

Bakanlık olarak sosyal diyalog anlayışı içerisinde istişarelerimize her zaman devam edeceğiz.