Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

31 Ocak 2024: Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Sayın Ebubekir Korkmaz’ı ve kıymetli Yönetim Kurulu’nu Bakanlığımızda ağırladık.

 

30 Ocak 2024: Ankara-Altındağ”da taksici esnafımıza içimizi ısıtan samimi sohbetleri ve demli çayları için teşekkür ediyorum.

 

30 Ocak 2024: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün açılışı gerçekleştirilen AK Parti Kongre Merkezi’nde 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçim Beyannamemizi aziz milletimizin takdirine sunduk. Türkiye Yüzyılı şehirleri için Gerçek Belediyecilik vizyonumuz doğrultusunda, Cumhur İttifakı olarak 31 Mart’ta seçim zaferlerimize bir yenisini daha ekleyeceğiz. 30 yıl önce belediye yönetimlerinde başladığımız millete hizmet yolculuğumuzu; halka hizmet, hakka hizmettir düsturuyla taçlandıracağız. Beyannamemizin ve hizmete yeni açılan Kongre Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum.

 

24 Ocak 2024: Cumhur İttifakı olarak başkentimiz Ankara’da ve tüm ilçelerimizde 31 Mart’ta zafer kazanacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ankara İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı tebrik ediyorum. Başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Turgut Altınok olmak üzere tüm İlçe Belediye Başkan Adaylarımıza başarılar diliyorum.

 

22 Ocak 2024: Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz başkanlığında bu yılın ilk Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantımızı gerçekleştirdik. 2023 yılının genel değerlendirmesi ardından 2024 yılında ekonomik büyümenin dengeli bir şekilde sürdürülmesi, istihdamın artırılması, sosyal refahın korunması ve enflasyonla mücadele konularında atacağımız adımları ve politika süreçlerini istişare ettik.

 

18 Ocak 2024: AK Parti Aday Tanıtım Toplantımıza teşkilatlarımız ile birlikte katılarak heyecanlarını paylaştık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Yüzyılı Şehirleri İçin Hazırız Kararlıyız. Şehirlerimizi daha ileriye taşıyacak eserlerimiz ile milletimize hizmetkar olmaya devam edeceğiz. Açıklanan 17’si büyükşehir olmak üzere toplam 48 il belediye başkan adayımıza başarılar diliyor, milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

12 Ocak 2024: Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç ve kıymetli Bakan Yardımcılarımız ile bir araya gelerek istişarelerde bulunduk. Bakanlıklarımızın ortak çalışma alanlarını ve geleceğe yönelik iş birliği konularını değerlendirdik. Nazik ziyaretleri için Sayın Bakanımıza ve Bakan Yardımcılarımıza teşekkür ediyorum.

12 Ocak 2024: Anadolu Ajansı’nın her sene düzenlediği “Yılın Kareleri” yarışmasında muhabir ve foto muhabiri arkadaşlarımızın birbirinden değerli fotoğraflarını inceleyerek oyumuzu kullandık. Kurumumuz; dünyanın ileri gelen haber ajansları ve kurumlarının önüne geçen çalışmalarıyla ülkemizin kıymetli bir markası olarak bizleri gururlandırıyor. AA’yı ve çalışanlarını tarafsız habercilik ilkesine ve meslek ahlakına sahip çıkan anlayışları dolayısıyla tebrik ediyorum.

 

10 Ocak 2024: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen ülkemizin hak ve menfaatlerini yurt içi ve yurt dışında koruyan, iftihar duyduğumuz Millî İstihbarat Teşkilatımızın 97’nci Kuruluş Yıl Dönümü Etkinliklerine katıldık. Milletimizin ve devletimizin güvenliği için fedakarca görev yapan kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyor, bu uğurda can veren aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Teşkilat Başkanımız Sayın İbrahim Kalın ve teşkilat mensuplarımızın başarılarının daim olmasını diliyorum.