Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

30 Nisan 2024: Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Bölge Direktörü Sayın Beate Andrees ve beraberindeki heyeti Bakanlığımızda misafir ettik. Görüşmede uluslararası işbirliği alanlarımız ve çalışma hayatının güncel konuları üzerine önerilerimizi paylaştık.

 

30 Nisan 2024: HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Mahmut Arslan ve Filistin Genel İşçi Sendikaları Federasyonu (PGFTU) Genel Başkan Yardımcısı Sayın Abdalhadi A. M. Darabutaha’yı Bakanlığımızda ağırlamaktan memnuniyet duydum. Her zaman olduğu gibi Filistin halkıyla dayanışmamızı ve Filistin’in haklı davasına desteğimizi sürdüreceğiz.

 

30 Nisan 2024: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Alparslan Bayraktar ile bir araya gelerek bakanlıklarımızın ortak çalışma alanlarını değerlendirdik. Nazik ziyaretleri için Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.

 

27 Nisan 2024: 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştireceğimiz 13’üncü Çalışma Meclisi öncesinde Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Ali Yalçın ve kıymetli yönetimiyle bir araya geldik. Ziyaretimiz sırasında 8’incisi düzenlenen Genç Türkiye Forumu’nda gençlerimizle keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

25 Nisan 2024: İstihdam ve mesleki eğitim alanlarında çok taraflı sosyal diyalog mekanizmalarını güçlendirmeye devam ediyoruz. Kıymetli Valilerimiz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlerimiz, kamu kurumlarımız ve sosyal tarafların temsilcilerinin katılımlarıyla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantımız’ı video konferans yöntemiyle gerçekleştirdik. İllerimizde istihdamı ve güvenli iş ortamlarını destekleyen programları hayata geçirmeye devam edecek, işsizlikle kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz.

 

24 Nisan 2024: Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Özgür Burak Akkol ve Konfederasyon yönetimi ile bir araya gelerek 13. Çalışma Meclisi’ne dair öneri ve düşüncelerini dinledik. Ülkemizin yapısal dinamiklerini ve küresel koşulları ele alarak çalışma hayatına yönelik etkin ve kapsayıcı adımları birlikte atacağız.

 

24 Nisan 2024: İstanbul Beşiktaş’ta geçtiğimiz haftalarda yaşanan yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın kıymetli ailelerine taziye ziyaretinde bulunduk. Yangının gerçekleştiği binayı beraberimizdeki heyetle birlikte inceledik. Bakanlık olarak hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerinin yanında olmaya devam edecek, konuyla ilgili hukuki sürecin yakın takipçisi olacağız.

 

23 Nisan 2024: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ederek 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştireceğimiz 13. Çalışma Meclisi üzerine değerlendirmelerde bulunduk. Sektör temsilcilerimiz ve iş dünyamızın paydaşlarıyla sosyal diyalog içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

23 Nisan 2024: Millet iradesinin tecelligâhı Gazi Meclisimizin 104’üncü kuruluş yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel gündemiyle toplanan TBMM Genel Kurulu’na katıldık. İstiklal ve istikbalimizin teminatı kıymetli çocuklarımız için daha çok çalışacak, gayret edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliği ve aziz milletimizin desteğiyle Türkiye Yüzyılı hedeflerimizi gerçekleştirerek ülkemizi birlikte büyüteceğiz.

 

22 Nisan 2024: Bangladeş Halk Cumhuriyeti’nin Ulusal Bağımsızlık Günü vesilesiyle düzenlenen resepsiyona Ankara Büyükelçisi Amanul Haq’ın davetleriyle katıldık. Türkiye ve Bangladeş arasındaki dostluk bağlarını geliştirmeye, iş birliğimizi daha da güçlendirmeye devam edeceğiz.

 

22 Nisan 2024: Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Sayın Şemsi Bayraktar ve Birlik yönetimi ile 13. Çalışma Meclisi öncesinde istişare toplantımızı gerçekleştirdik. Türkiye Yüzyılı’nda çalışma hayatını sosyal paydaşlarımızla birlikte şekillendireceğiz.

22 Nisan 2024: Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Bendevi Palandöken ve Konfederasyon yönetimi ile bir araya gelerek 13. Çalışma Meclisi öncesinde görüş alışverişinde bulunduk. Son 21 yılda hayata geçirdiğimiz hizmetler ile esnaf ve sanatkarlarımızın her alanda destekçisi olduk, bundan sonraki süreçte de aynı özveriyle çalışmalarımıza devam edeceğiz.

22 Nisan 2024: Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci ve Konfederasyon yönetimini ziyaret ederek gerçekleştireceğimiz 13. Çalışma Meclisi’ne dair öneri ve düşüncelerini dinledik. Nazik misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum.

22 Nisan 2024: HAK-İŞ Konfederasyonu’nu ziyaret ederek Genel Başkan Sayın Mahmut Arslan ve kıymetli Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldik. Önümüzdeki günlerde toplayacağımız 13. Çalışma Meclisi’ni sosyal paydaşımız olan sendika ve konfederasyonlarımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Çalışma hayatını ilgilendiren temel konulara ilişkin politikalarımızı ve güncel gelişmeleri uzlaşı zemininde istişare edeceğiz.

22 Nisan 2024: TÜRK-İŞ Genel Başkanı Sayın Ergün Atalay ve Konfederasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek 29-30 Nisan tarihlerinde Ankara’da gerçekleştireceğimiz 13. Çalışma Meclisi’ne dair görüşmemizi gerçekleştirdik. Çalışma hayatı üzerine en geniş kapsamlı istişare yapılarından birisi olan ve beş yıllık aranın ardından toplayacağımız Meclisimiz’in bu dönemki gündemini; “Türkiye Yüzyılında Çalışma Hayatı: Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği” olarak belirledik. Program boyunca; sosyal diyalog ve uzlaşı kültürü içerisinde ilgili bakanlıklarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız, işçi, işveren ve kamu görevlileri sendikaları ve konfederasyonlarımız, akademisyenlerimiz, iş dünyamız, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katılımıyla çeşitli panelleri hayata geçireceğiz.

 

20 Nisan 2024: Erzincan’da maden sahasında meydana gelen heyelanın ardından gayretle devam eden arama çalışmaları neticesinde dün maden işçisi Adnan kardeşimizin cenazesine ulaşılmıştı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Alparslan Bayraktar ile birlikte İliç’te Adnan kardeşimizi dualarla Hakk’a uğurladık. Kardeşimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Heyelana maruz kalan tüm kardeşlerimize ulaşana kadar çalışmalarımız devam edecek.
Merhum maden işçisi Adnan kardeşimizin kıymetli ailesini taziye evinde ziyaret ettik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, merhumun kardeşini arayarak başsağlığı ve sabır dileklerini iletti. Adnan kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kıymetli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

 

18 Nisan 2024: Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Sayın Türkeş Güney ile Bakanlığımızda bir araya gelerek kamu çalışanlarımıza yönelik politikalarımızı ve atacağımız adımları değerlendirdik. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.

18 Nisan 2024: Memur-Sen Genel Başkanı Sayın Ali Yalçın ve beraberindeki heyeti Bakanlığımızda ağırladık. Çalışma barışının sürdürülmesi ve kamu çalışanlarımızın haklarının korunmasına yönelik adımlarımızı sosyal paydaşlarımızla birlikte atmaya devam edeceğiz. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.

 

15 Nisan 2024: Ramazan Bayramı sonrası haftanın ilk iş gününde Bakan yardımcılarımız, birim amirlerimiz, merkez teşkilatımızda görevli kıymetli çalışma arkadaşlarımızla bir araya gelerek bayramlaştık. Rabbim, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara kavuşmayı nasip etsin. Milletimize hizmet yolunda çalışma hayatı başta olmak üzere görevlerini özveriyle ifa eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ailemizin her bir mensubunun geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.

 

10 Nisan 2024: Ramazan Bayramı’nın sevincini aziz İstanbul’umuzda yaşıyoruz. AK Parti İstanbul İl Başkanlığımız’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve teşkilatımızla bayramlaşma programına katılarak, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve teşkilatımızın kıymetli mensuplarının bayramlarını kutladık. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin.

 

4 Nisan 2024: Ankara Ticaret Odası Başkanı Sayın Gürsel Baran ve beraberimizdeki heyetle birlikte Hurdacılar Sanayi Sitesi’nde dün yaşanan yangında hasar gören işletmeleri ziyaret ettik, işçi kardeşlerimize ve işverenlerimize geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Yaşanan yangında can kaybı olmaması en büyük tesellimiz. Yangından etkilenen Ankaralı hemşehrilerimize, bölge esnafımıza geçmiş olsun.

 

3 Nisan 2024: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak, Bakan Yardımcılarımız ve Birim Amirlerimiz ile bir araya geldik. Bakanlık olarak atacağımız adımlar ve gerçekleştireceğimiz projelerle milletimiz için gayretle çalışmaya, istihdamımızı artırmaya, sosyal güvenlik yapımızı ve çalışma hayatımızı daha da güçlendirmeye devam edeceğiz.