Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

31 Mayıs 2024: Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanımız Sayın Dr. Raci Kaya ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlerimizin katılımlarıyla Bakanlığımızın faaliyet alanlarını ve çalışmalarımızı ele aldığımız toplantımızı, video konferans yöntemiyle gerçekleştirdik. Bakanlığımız olarak her vatandaşımızın, çalışma ve sosyal güvenlik alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumaya devam edeceğiz. Milletimize hizmet etmek için mesai mefhumu gözetmeden gayret gösteren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

 

28 Mayıs 2024: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle güçlü devlet geleneğimizin önemli kurumlarından Sayıştay’ın 162’nci Kuruluş Yıl Dönümü Programı’na katıldık. Sayıştay’ın kıymetli mensuplarını bu vesileyle tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

27 Mayıs 2024: Ekonomi politikalarımızın eşgüdüm içerisinde daha etkin uygulanmasını sağlamak ve gelişmeleri değerlendirmek üzere 2024 yılı dördüncü Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantımızı Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirdik. Toplantı kapsamında, On İkinci Kalkınma Planı ve Orta Vadeli Program’da gelinen aşamayı ve çalışmalarımızı ele aldık.

 

23 Mayıs 2024: Bakanlığımızın faaliyet ve çalışma alanları için oluşturduğumuz Bilim Kurulumuz’un ikinci toplantısını gerçekleştirdik. Alanında uzman akademisyenlerin katkılarıyla; istihdam stratejimiz, genç işsizliği ile mücadele, kadın istihdamının artırılması ve sosyal güvenlik sistemimizin sürdürülebilirliğine yönelik konu başlıklarını ele aldık. Kurul çalışmalarımızın hayırlara vesile olmasını dilerim.

 

21 Mayıs 2024: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde Romanya Başbakanı Marcel Ciolacu ve heyetiyle Türkiye-Romanya Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyi’nin 1’inci toplantısına katıldık. Bu kapsamda; Romanya Çalışma ve Sosyal Dayanışma Bakanı Sayın Simona Bucura Oprescu ile ikili görüşmemizin ardından Türkiye Cumhuriyeti ve Romanya arasında 6 Temmuz 1999’da Ankara’da İmzalanan Sosyal Güvenlik Anlaşmasının Uygulanmasına İlişkin İdari Anlaşma’yı imzaladık. İki dost ülke arasındaki görüşmelerimizin hayırlı olmasını diliyorum.

 

20 Mayıs 2024: Cumhurbaşkanımız başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantımızı gerçekleştiriyoruz.

 

16 Mayıs 2024: Gazi Meclisimizde asrın felaketinden etkilenen illerimizin kıymetli Milletvekilleri ile çalışmaları ve Bakanlığımızın hizmetlerini değerlendirdik. Deprem bölgesinin imarı ve ihyası için aralıksız çalışmaya devam edeceğiz.

 

15 Mayıs 2024: Cumhurbaşkanımız ile birlikte ülkemizin gururu, yerli ve millî markamız Togg’un yeni modeli T10F’yi inceledik. Milletimize hayırlı, uğurlu olsun.

 

15 Mayıs 2024: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 80. Genel Kurulu’na katıldık. Genel Kurulun, TOBB ailesi ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyor, Hizmet Şeref Belgesi almaya hak kazanan delegeleri tebrik ediyorum.

 

15 Mayıs 2024: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde AK Parti TBMM Grup Toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

14 Mayıs 2024: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla düzenlenen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldık. Çiftçi kardeşlerimizle bizleri bir araya getiren Tarım ve Orman Bakanlığımız ile Ziraat Odaları Birliğimize teşekkür ediyor, kıymetli emekleriyle ülkemizi büyüten çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum.

 

10 Mayıs 2024: Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz başkanlığında, yatırım ortamı ile ilgili atılması gereken adımları ve eylem planlarını belirlediğimiz Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) toplantımızı; Bakanlarımız, ilgili kurumlarımız ve özel sektör temsilcilerimizin katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirdik. Toplantımızda; YOİKK Eylem Planı kapsamında faaliyetlerimizi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında bu yılın Eylül ayında gerçekleştirilecek olan Yatırım Danışma Konseyi toplantısını ve istihdamı merkeze alarak Mesleki Eğitim gündemimizi değerlendirdik. Bu doğrultuda; finansal istikrarı pekiştirmek, sürdürülebilir büyüme ve istihdam artışı ile tüm kesimlerimizin faydalanabileceği kalıcı refah artışını sağlamak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

9 Mayıs 2024: AK Parti Sakarya Milletvekillerimiz Sayın Lütfi Bayraktar ve Sayın Ertuğrul Kocacık’ı Bakanlığımızda ağırladık. Kıymetli ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

 

8 Mayıs 2024: Bugün Bakanlığımızda alimlerin, evliyaların şehri Bitlis’imize hizmet eden yol arkadaşlarımızı ağırladık. AK Parti Milletvekilimiz Sayın Turan Bedirhanoğlu, Ahlat Belediye Başkanımız Sayın Yavuz Gülmez, Günkırı Belediye Başkanımız Sayın İlhan Çetinsoy, Kavakbaşı Belediye Başkanımız Sayın Veysi Oğuz ve Mutki Belediye Başkanımız Sayın Vahdettin Barlak ile bir araya geldik. 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri’nin sonuçlarından dolayı tebriklerimi iletiyor, önümüzdeki 5 yıllık kesintisiz hizmet süresinde ilimiz için yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum.

 

6 Mayıs 2024: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantımızı gerçekleştiriyoruz.

 

2 Mayıs 2024: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türk Metal Sendikası Genel Başkanı merhum Pevrul Kavlak’ın vefatı dolayısıyla Türk Metal ailesine ve Genel Başkan Sayın Uysal Altundağ’a taziye ziyaretinde bulunduk. Merhuma bir kez daha Allah’tan rahmet; değerli ailesine, yakınlarına, TÜRK-İŞ ve Türk Metal camiasına başsağlığı diliyorum.

 

1 Mayıs 2024: Alın teriyle ülkemizin yarınlarına bir tuğla koyan işçilerimizleyiz. Alın Teri Kutsaldır.