Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

29 Kasım 2023: Vietnam”dan ülkemize Başbakan düzeyindeki ilk ziyareti gerçekleştiren Vietnam Başbakanı Pham Minh Chinh”le Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşme öncesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi”nde bir araya geldik.

 

28 Kasım 2023: Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu”muzun (EKK) 2023 yılı altıncı toplantısını gerçekleştirdik. Yatırım, üretim ve ihracatı desteklemek için faaliyetlerimizi ele aldığımız toplantıda, 12. Kalkınma Planı hedeflerimize ulaşmak amacıyla atacağımız adımları ve politika süreçlerini değerlendirdik. Meslekî ve teknik eğitimin güçlendirilmesi ile nitelikli işgücünün yetiştirilmesine yönelik yürütülen çalışmaları istişare ettik.

28 Kasım 2023: AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hamza Dağ ve İzmir Kiraz Belediye Başkanımız Sayın Saliha Özçınar Kutlu ile Bakanlığımızda bir araya geldik. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.

28 Kasım 2023: AK Parti Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Saffet Bozkurt, Trabzon Milletvekillerimiz Sayın Vehbi Koç ve Sayın Yılmaz Büyükaydın ile Bakanlığımızda bir araya gelerek kıymetli değerlendirmeler ve istişarelerde bulunduk. Değerli ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

28 Kasım 2023: AK Parti Genel Başkan Yardımcımız, İstanbul Milletvekilimiz Sayın Zafer Sırakaya ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Sayın Abdullah Eren’i Bakanlığımızda ağırladık. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

28 Kasım 2023: AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanımız, İzmir Milletvekilimiz Sayın Eyyüp Kadir İnan ve beraberindeki heyet ile Bakanlığımızda görüşerek, gençlerimizi odak alan plan ve projelerimizi değerlendirdik. Ülkemiz için hayalleri olan, üreten, çalışan gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

 

22 Kasım 2023: Beşinci İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Çalışma Bakanları Konferansı için kardeş ülke Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deyiz.
“İİT Üyesi Ülkelerde Yenilikçi Çözümler ve İşgücü ve İstihdam Hizmetlerinin Dijitalleştirilmesi” kapsamında düzenlenen konferansta; çalışma, istihdam ve sosyal koruma alanlarında işbirliğinin geliştirilmesi ile ortak çabaların güçlendirilmesine yönelik Türkiye olarak çalışmalarımızı paylaşacak ve ikili görüşmeler gerçekleştireceğiz.

 

20 Kasım 2023: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantımızı gerçekleştiriyoruz.

 

17 Kasım 2023: Akdeniz”in incisi Antalya’dayız.

 

15 Kasım 2023: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde AK Parti TBMM Grup Toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

10 Kasım 2023: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde Anıtkabir’de gerçekleştirilen törenin ardından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi”nde düzenlenen anma programına katıldık.

 

9 Kasım 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Uşak Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın’ı Bakanlıkta ağırladı.

 

8 Kasım 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, AK Parti Nevşehir Milletvekili Sayın Emre Çalışkan ve İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şube Başkanı Sayın Oğuz Memiş’i Bakanlıkta ağırladı.

8 Kasım 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti 25. ve 26. Dönem Siirt Milletvekili, Sosyolog-Yazar Sayın Prof. Dr. Yasin Aktay’ı Bakanlıkta ağırladı.

8 Kasım 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Sayın Türkeş Güney’i Bakanlıkta ağırladı.

8 Kasım 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Sayın Hakan Yeşil ve yönetimini Bakanlıkta ağırladı.

8 Kasım 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Türkiye Gıda Sanayii İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaan Sidar ve beraberindeki heyeti Bakanlıkta ağırladı.

8 Kasım 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’ı Bakanlıkta ağırladı.

8 Kasım 2023: Yargıtay Başkanı Sayın Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Bekir Şahin ve Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Fevzi Yıldırım’ı Bakanlığımızda ağırladık. Nazik ziyaretleri dolayısıyla kendilerine teşekkür ediyorum.

 

7 Kasım 2023: AK Parti Genel Başkan Vekillerimiz Sayın Mustafa Elitaş ve Sayın Efkan Ala’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Kendilerine nazik misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

7 Kasım 2023: AK Parti Genel Başkan Yardımcımız, Parti Sözcümüz Sayın Ömer Çelik’i makamında ziyaret ettik. Misafirperverliğinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

7 Kasım 2023: AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanımız Sayın Hamza Dağ ile makamında bir araya gelerek görevlerinde başarı dileklerimizi ilettik. Kıymetli başkanımıza misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum.

7 Kasım 2023: AK Parti Genel Sekreterimiz Sayın Fatih Şahin’i makamında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledik. Sayın Başkanımıza nazik misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum.

7 Kasım 2023: AK Parti Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’i makamında ziyaret ederek çalışmalarında muvaffakiyetler diledik. Nazik misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

7 Kasım 2023: AK Parti Genel Merkezimizde Genel Başkan Yardımcımız, Mali ve İdari İşler Başkanımız Sayın Vedat Demiröz’ü ziyaret ettik. Kendilerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eder, görevlerinde başarılar dilerim.

 

1 Kasım 2023: Muğla Valisi Sayın İdris Akbıyık”ı Bakanlığımızda ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.