Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

30 Ekim 2023: Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz başkanlığında, yılın beşinci Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) Toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda, ekonomi politikalarımızın eşgüdüm içerisinde daha etkin uygulanmasını sağlamaya yönelik çalışmalarımızı ele aldık.

 

28 Ekim 2023: Gazze için tek yüreğiz. Büyük Filistin Mitingi’ndeyiz. Batı dünyasının gözlerini kapadığı insanlık suçuna karşı vicdanın ve hakikatin sesi olduk. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Filistin halkının ve tüm mazlum coğrafyaların umudu olmaya devam edeceğiz. Filistin hiçbir zaman yalnız olmayacak.

 

26 Ekim 2023: AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı’nda Yol arkadaşlarımızla, teşkilat mensuplarımızla bir aradayız. Milletimize hizmet yolunda samimiyet ve gayretle çalışan, teşkilatlarımızın her kademesinde görev alan kardeşlerime gönülden teşekkür ediyorum.

26 Ekim 2023: Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç’u makamında ziyaret ettik. Sayın Bakanımıza çalışmalarında başarılar diliyor, misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

26 Ekim 2023: Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak ile bir araya gelerek Bakanlıklarımız arasındaki işbirliği alanlarını ve kıymetli gençlerimiz için hayata geçirilebilecek projeleri istişare ettik. Nazik misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

 

25 Ekim 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ı Bakanlıkta ağırladı.

25 Ekim 2023: AK Parti Mardin Milletvekillerimiz Sayın Faruk Kılıç, Sayın Muhammed Adak, Batman Milletvekilimiz Sayın Ferhat Nasıroğlu, Bingöl Milletvekilimiz Sayın Zeki Korkutata, Kırşehir Milletvekilimiz Sayın Necmettin Erkan ve Şırnak Milletvekilimiz Sayın Arslan Tatar’a ziyaretleri için teşekkür ediyorum.

 

24 Ekim 2023: Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih Kaçır’ı ziyaret ederek önemli işbirliği konularını ele aldık. Kıymetli Bakanımıza nazik misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Türkiye Yüzyılı vizyonumuz için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

24 Ekim 2023: Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’yı Bakanlığımızda ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

24 Ekim 2023: Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi Direktörlüğü görevine başlayan Sayın Yasser Ahmed Hassan ve beraberindeki heyet ile Bakanlığımızda bir araya gelerek çalışma hayatını ilgilendiren konularda, diyalog ve iş birliklerimizin geliştirilmesi üzerine, verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum.

24 Ekim 2023: AK Parti Iğdır Milletvekilimiz Sayın Cantürk Alagöz ile Bakanlığımızda bir araya geldik. Iğdır ilimizde, istihdamın artırılması ve şehrimizin kalkınmasına yönelik projeleri değerlendirdiğimiz ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

24 Ekim 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Türk Eczacıları Birliği Başkanı Sayın Arman Üney ve beraberindeki heyeti Bakanlıkta ağırladı.

 

23 Ekim 2023: Geçmiş dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Murat Başesgioğlu ile Bakanlığımızda bir araya geldik. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.

23 Ekim 2023: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Alparslan Bayraktar’ı ziyaret ederek istişarelerde bulunduk. Kıymetli Bakanımıza nazik misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum.

 

20 Ekim 2023: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın ev sahipliğinde, sosyal hizmet sektörünün temsilcileriyle bir araya gelerek çalışma alanlarımızı güçlendirecek konulara ilişkin istişarelerde bulunduk. Sayın Bakanımıza misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum.

 

19 Ekim 2023: AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’yı ve MHP İzmir Milletvekili Sayın Tamer Osmanağaoğlu’nu Bakanlığımızda ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Kıymetli ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

19 Ekim 2023: AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sayın Nikolaus Meyer Landrut ve beraberindeki heyetle, Bakanlığımızda bir araya gelerek hem ortak çalışma alanlarımızı değerlendirdik hem de Gazze’de yaşanan insanlık dramına vurgu yaptık. İsrail’in Gazze’deki insanlık dışı katliamlarına karşı uluslararası kamuoyunun duyarsız kalmamasını dile getirdik. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.

19 Ekim 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Uganda Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını kazanmasının yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen “Uganda Milli Günü Resepsiyonu”na katıldı.

 

18 Ekim 2023: Azerbaycan Çalışma ve Halkın Sosyal Koruması Bakanı Sayın Sahil Babayev ile video konferans aracılığıyla görüşme gerçekleştirdik. Bakanlıklarımızın faaliyet alanlarını ve olası iş birliklerimizi değerlendirerek tecrübelerimizi paylaştık. Bu vesileyle kardeş Azerbaycan’ın Bağımsızlık Günü’nü kutluyor, birlik ve beraberliğimizin güçlenerek devam etmesini temenni ediyorum.

 

17 Ekim 2023: Bakan Işıkhan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Sayın Bahadır Yenişehirlioğlu’nu Bakanlığımızda ağırladı.

 

12 Ekim 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan ve beraberindeki heyeti Bakanlıkta ağırladı.

12 Ekim 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

12 Ekim 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar’ı kabul etti.

 

10 Ekim 2023: KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Sadık Gardiyanoğlu ve beraberindeki heyetle bir araya geldik. Görüşmede, Bakanlıklarımız arasındaki işbirliğinin önemine ve olası çalışma alanlarına dair istişarelerde bulunduk.

 

9 Ekim 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumumuz personeliyle öğle yemeğinde bir araya geldi. Ziyaretlerinde Bakanımız Sayın Işıkhan’a Bakan Yardımcıları da eşlik etti.

 

6 Ekim 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, AK Parti Sakarya Milletvekili Sayın Lütfi Bayraktar‘ı Bakanlığımızda ağırladı.

 

5 Ekim 2023: AK Parti Nevşehir Milletvekillerimiz Sayın Süleyman Özgün ve Sayın Emre Çalışkan’ı Bakanlığımızda ağırladık. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Yeni yasama yılında yapacakları çalışmalar için başarılar diliyorum.

5 Ekim 2023: AK Parti Genel Başkanvekilimiz, son Başbakanımız, kıymetli büyüğümüz Sayın Binali Yıldırım’ı Bakanlığımızda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

5 Ekim 2023: AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Sayın Yahya Çelik, Şile Belediye Başkanımız Sayın İlhan Ocaklı ve AK Parti Şile İlçe Başkanımız Sayın Erdoğan Akgül’ü Bakanlığımızda ağırladık. Değerli misafirlerimize nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.

5 Ekim 2023: AK Parti Adana Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Zenbilci, Sayın Abdullah Doğru, Sayın Sunay Karamık ve Sayın Faruk Aytek ile Bakanlığımızda bir araya gelerek, Adana’mıza yönelik istihdam ve çalışma hayatı hakkında istişarelerde bulunduk.

 

4 Ekim 2023: Önceki dönem Adalet Bakanımız, AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Abdulhamit Gül, Gaziantep Milletvekillerimiz Sayın Mesut Bozatlı, Sayın Doç. Dr. Derya Bakbak, Sayın İrfan Çelikaslan ve Sayın Bünyamin Bozgeyik’i Bakanlığımızda ağırladık. Gazi şehrimiz Gaziantep’in istihdam ve yatırım yolunda attığı her adımda yanında olacağız. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

4 Ekim 2023: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Türkiye’nin Mos