Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

 

28 Aralık 2023: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türk Metal Sendikası Başkanı Sayın Pevrul Kavlak ve AK Parti Şanlıurfa Eski Milletvekili Sayın Halil Özcan”ı hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

 

26 Aralık 2023: Ortak medeniyet ve tarihi paylaştığımız kardeş ülke Özbekistan Cumhuriyeti’nin İstihdam ve Yoksulluğun Azaltılması Bakanı Sayın Bekhzod Anvaroviç Musaev’i Bakanlığımızda ağırladık. Çalışma, istihdam ve sosyal güvenlik alanlarında Bakanlıklarımız arasındaki ilişkilerin kurumsal bir temele oturtulması, tecrübe ve birikimlerimizin paylaşılması üzerine istişarelerde bulunduk. Türkiye ve Özbekistan arasında ikili ilişkilerimizin geliştirilmesi için işbirliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz.

 

24 Aralık 2023: 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin maddelerini görüşmek üzere Gazi Meclisimizdeyiz.

 

21 Aralık 2023: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle düzenlenen “Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri” takdim törenine iştirak ettik. Ödüle lâyık görülen birbirinden kıymetli sanatçılarımızı, ilim ve kültür insanlarımızı en kalbî duygularımla tebrik ediyorum.

 

18 Aralık 2023: Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi Direktörü Sayın Yasser Ahmed Hassan ile Bakanlığımızda bir araya gelerek çalışma hayatını ilgilendiren konular üzerine istişarelerde bulunduk. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

 

14 Aralık 2023: Bakanlığımızın 2024 yılı bütçe görüşmelerini gerçekleştirmek üzere Gazi Meclisimizdeyiz. Görüşmelerin ülkemize, milletimize ve bakanlığımıza hayırlı olmasını diliyorum.

 

5 Aralık 2023: Önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanımız, Ankara Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Vedat Bilgin’i makamında ziyaret ettik. Çalışma hayatı ve güncel konular üzerine fikir alışverişinde bulunduk. Kendilerine ilgileri için teşekkür ediyor, Meclis çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.

5 Aralık 2023: Geçmiş dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, Ankara Milletvekilimiz Sayın Jülide Sarıeroğlu’na nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.

5 Aralık 2023: MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Özdemir, Kayseri Milletvekili Sayın Mustafa Baki Ersoy ve Samsun Milletvekili Sayın İlyas Topsakal’ı Bakanlığımızda ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Kıymetli ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.