Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

Bakan Vedat Işıkhan, ilk olarak Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nu (Hak-İş) ziyaret ederek, Genel Başkan Mahmut Arslan ve Hak-İş Yönetim Kurulu ile bir araya geldi.

Bakan Işıkhan, Hak-İş Konfederasyonu’nu ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hak-İş Konfederasyonumuz, 21 üye sendikası ve üye işçilerimizle birlikte Türkiye’de işçi hareketinin en önemli temsilcilerinden birisidir” diye konuştu.

 

HAK-İŞ Konfederasyonu’nu ziyaret ederek Genel Başkan Sn. Mahmut Arslan ve HAK-İŞ Yönetim Kurulu ile bir araya geldik. Sosyal paydaşlarımız olan sendikalarımızla her zaman istişare ederek çalışmalarımızı yürüteceğiz. Kendilerine nazik misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak gelecek dönemde konfederasyonlarla birlikte başarılı çalışmalara imza atacaklarını belirten Bakan Işıkhan, “Bu süreçte hep iyi iletişim kanalları ile farkındalıkları artırarak, çalışma hayatının paydaşları olan sizlerle iyi iletişimler kuracağız. Çalışma hayatında da Türkiye’ye yakışacak yeni sayfaları hep birlikte açacağız. Bu süreç içerisinde çalışanlarımızın haklarının korunduğu, geleceğinin garanti altına alındığı ve sürdürülebilir bir noktaya geldiği bir süreç bizler için çok önemli” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Arslan ise Hak-İş’in çalışma hayatına ilişkin görüş ve önerilerini içeren raporunu Bakan Işıkhan’a sundu.