Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

* Nallıhan Çayırhan Yeraltı Maden Ocağı’nda maden işçisi kardeşlerimizle bir araya gelerek sofralarını paylaştık. Maden çalışanlarımızın madenlere selametle girip yine aynı selametle çıkması, iş sağlığı ve güvenliği alanı başta olmak üzere çalışma koşullarının en üst seviyeye ulaşması için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gereken adımları atmaya devam edeceğiz. Maden işçilerimizin; icra ettiği mesleğin risklerinden en az etkilendiği, can ve sağlık tehlikesi yaşamadığı bir çalışma hayatı hepimizin hedefidir. 4 Aralık Dünya Madenciler Günü vesilesiyle ekmeğini alın teriyle yerin yüzlerce metre altında kazanan maden işçilerimize; emekleri ve üstün fedakarlıkları için teşekkür ediyor, hayatını kaybeden kahraman madencilerimizi rahmetle anıyorum.

* Nallıhan ilçemizde EÜAŞ’a bağlı faaliyet gösteren Çayırhan Termik Santrali’ni ziyaret ederek, burada çalışan işçi kardeşlerimizle bir araya geldik. Enerjinin Yüzyılında ülkemize enerji alanında katkıları olan işletmelerimizin yanında olmaya devam edecek, işçi kardeşlerimizin haklarının korunması ve artırılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

* AK Parti Nallıhan İlçe Kadın Kollarımızın düzenlediği kermesin açılışını yaptık. El emeği göz nuru ürünleri inceleme fırsatı bulduk. Ardından, İlçe Başkanlığımızı ziyaret ederek teşkilat üyelerimizle bir araya geldik. Yerel seçimler öncesi teşkilatımızdan hazırız mesajını aldık.

* Nallıhan Belediye Başkanımız Sayın İsmail Öntaş’ı makamında ziyaret ederek ilçemize yapılan yatırımlar ve planlanan projelerle ilgili bilgi aldık. Programımızın devamında ilçe esnafımız ve vatandaşlarımıza selam verdik. Şehirlerimizin ve ülkemizin hizmetine koşmaya devam edeceğiz.