Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

* Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir”de düzenlenen törene katıldık. Bu vesileyle, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı bir kez daha kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum.

* Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan”a, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet”imizin ilanının 100″üncü yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi”nde düzenlenen törende, bayram tebriklerimizi sunduk. 100″üncü kuruluş yıl dönümü için hazırlanan panoya imzamızı attık.

* Cumhuriyetimiz 100 Yaşında! İstanbul’da Donanma ve Hava Kuvvetleri’mizin geçit törenini, milletimizle birlikte selamladık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, ikinci asrımızı Türkiye Yüzyılı yapmak için kararlıyız.

 

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümüne kavuşmanın gururu içerisindeyiz. Bundan tam yüz yıl evvel çok ağır bedeller ödeyerek, kan dökerek, can vererek Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde kurduğumuz Cumhuriyetimizi, küresel ölçekte hak ettiği konuma ulaştırmak adına durmaksızın, yorulmaksızın çalışıyoruz.

Şanlı tarihimize, büyük milletimize ve yüce devlet geleneğimize yakışır bir istikbalin inşası hepimizin en temel görevlerinden birisidir. Siyasette, ekonomide, sanatta, kültürde ve ilimde, kısacası hayatın her alanında medeniyet değerlerimizi yüceltmek, tarihi ve milli sorumluluğumuzdur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak, Cumhuriyetimizin 100. Yılını idrak ettiğimiz bu anlamlı günde, başta çalışma hayatı olmak üzere doğrudan ya da dolaylı olarak temas ettiğimiz her bir sorumluluk alanımızı, sosyal devlet anlayışıyla, ülkemizin Türkiye Yüzyılı vizyonuna yakışır, muasır medeniyetler seviyesinin de üzerinde bir konuma hep birlikte taşıyabilmek için gururla, emekle, özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu kutlu yolda, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün dünyaya unutulmaz bir tarihi miras bırakacağına inandığımız ikinci yüzyılının mimarı, dünyada ümitle bakan yüzünü bize çevirmiş tüm mazlum, hakkı yenmiş, hukuku çiğnenmişlerin haklı mücadelesinin şahsında tecessüm ettiği başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, aziz milletimizin duası ve Allah’ın yardımıyla, sarsılmaz bir iradeyle yürümeye devam edeceğiz.

Bu düşünce ve temennilerle; ülkemizin ve dünyanın dört bir köşesindeki milyonlarca vatandaşımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularla tebrik ediyor, Rabbim yolumuzu ve bahtımızı açık etsin diyorum. Ülkemizin miladı olan bu özel gün vesilesiyle milletimize sağlık, huzur ve esenlik diliyorum. İstikbalimiz ve istiklalimiz uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizin ruhları şad, Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümü kutlu olsun!