Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

* Ata diyarım, güzel memleketim Mardin”deyiz. Artuklu’da bizleri güleryüzleriyle karşılayan esnaf kardeşlerimize misafir olduk. Kazançları bol ve bereketli olsun.

* Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Mardinli hemşehrilerimizle buluştu. Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Abdullah Erin ve İlçe Belediye Başkan Adaylarımıza gönülden başarılar diliyorum. Medeniyetlerin gözbebeği, güzeller güzeli Mardin 31 Mart’ta yeni bir destan yazacak. Mardin geliştikçe, büyüdükçe, Türkiye gelişecek. Mardin Bilir, Gerçek Belediyecilik AK Parti”dir.

* AK Parti Artuklu Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışını gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Abdullah Erin ve İlçe Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tatlıdede ile Güzel Artuklu”muzu daha da güzelleştirmek için çalışacağız.

* Baba ocağım Mardin”e değer katan; şehrimizin büyümesinde, kalkınmasında rol üstlenen iş dünyasının temsilcileri ile bir araya geldik. Bakanlığımız olarak sağladığımız destekler, teşvikler ve istihdamı artırmaya yönelik politikalarımızla şehirlerimizin yanındayız.

* El ele, kol kola Mardin’imizi ve tüm ilçelerimizi ihya edeceğiz. Nusaybin’de AK Parti’mizin Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışını gerçekleştirdik. Coşkunuz, heyecanınız var olsun Nusaybin!

* Midyat Belediyesi Millet Bahçesi Halk Kütüphanesi Açılışı”na katıldık. Gençlerimizin kütüphanelerle bağını ne kadar güçlendirirsek, geleceğimiz o kadar aydınlık olur. Mardin’in toprağına ayak basan, havasını soluyan evlatlarımız için açılışını gerçekleştirdiğimiz kütüphanenin hayırlı olmasını diliyor, Midyat Belediyesi başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

* Mardin Organize Sanayi Bölgesi”ndeyiz. Mardin’imizin üretim, istihdam ve yatırım alanlarında öncü rol üstlenen iş dünyamızın temsilcileriyle buluşup taleplerini ve önerilerini dinledik. Ardından OSB içerisinde faaliyet gösteren çağrı merkezi çalışanlarımızla bir araya geldik.

* Mardin”de Tiyan Un Fabrikası ve Azunlar Tekstil Fabrikası”nı ziyaret ettik. Yatırım, üretim, istihdam, ihracat vizyonumuza omuz veren tüm girişimcilerimizin, iş dünyamızın ve işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyor, Türkiye’yi birlikte büyütüyoruz.

* AK Parti; vefa, birlik ve beraberlik hareketidir. Mardin İl Başkanlığımız tarafından düzenlenen Vefa Buluşması İftar Programı’nda hemşehrilerimizle, yol arkadaşlarımızla aynı sofranın bereketini paylaştık. Geçmişten bugüne partimize, davamıza, Mardin”imize emek veren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.