Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

 

Bugün can Adıyaman”dayız. Deprem bölgesi şehirlerimizin her geçen gün daha da destekçisi olacağız.

* Adıyaman Valiliği ziyaretini ve Adıyaman / Türkiye Yüzyılı’nda Çalışma Hayatı Buluşmaları”nı gerçekleştirdik.

* Adıyaman”da; kıymetli iş insanlarımız, sanayicilerimiz ve STK temsilcilerimizle bir araya gelerek şehrimizin çalışma hayatına ve ekonomisine güç katacak olanakları istişare ettik. Asrın felaketini yaşadığımız ilk günden bugüne deprem bölgesi illerimizi ayağa kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

* Asrın felaketi 6 Şubat depremlerinin yaralarını hızla sarmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan”ın video konferans aracılığıyla hitaplarını gerçekleştirdiği Adıyaman Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni”nde vatandaşlarımızla bir araya geldik. Yapımı tamamlanan toplam 5.418 konutun kura çekimini tamamladık, anahtarlarını teslim ediyoruz. Şehirlerimizi altyapı ve üstyapı imkanlarıyla daha ileri bir noktaya taşıyacağız. Asrın birlikteliğiyle afetzede kardeşlerimizi yeni, güvenli yuvalarına kavuşturacağız. Sıcak yuvalarına kavuşan vatandaşlarımıza konutlarının ve köy evlerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

* AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayımız Sayın Ziya Polat ile Seçim Koordinasyon Merkezi ziyaretimizin ardından güler yüz ve samimiyetleriyle bizi karşılayan esnaf kardeşlerimizin misafiri olduk. Biz can Adıyaman”ın her zaman yanındayız. Adıyaman”ın da dün olduğu gibi bugün de yarın da Gerçek Belediyecilik”i seçeceğine eminiz. İşte gücümüz bu birlik ve beraberliğimizden geliyor.

* AK Parti Adıyaman teşkilatımızda var olan birlik ve irade 31 Mart”ta zaferi getirecek. Bu akşam dava arkadaşlarımızla Vefa Buluşması kapsamında Teşkilat İftarı”nda bir araya geldik.