Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, adını cesaretinden alan gazi şehrimiz Gaziantep’te bir takım ziyaretlerde bulundu.

 

Bakan Işıkhan, Gaziantep Valisi Sayın Kemal Çeber’i makamında ziyaret ederek Gaziantep’te planlanan projeler ve deprem sonrası devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

 

Ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne geçen Vedat Işıkhan, kente yapılan hizmetlere ilişkin Belediye Başkanı Fatma Şahin’den bilgiler aldı.

 

 

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen kent genelindeki 40 bin öğretmene bisiklet dağıtım törenine katılan Işıkhan, burada yaptığı konuşmada spora yapılan yatırımın bir incelik olduğunu ifade etti . Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, ‘Hayırlı olsun, model olmak çok güzel bir şey. Tüm çocuklarımızın gözü sizin üzerinizde. Yapmış olduğunuz tüm eğitim faaliyetlerinizdeki çabalarınız için teşekkür ediyorum. Hep birlikte bu şekilde Türkiye Yüzyılı’na yakışan bir süreci Allah’ın izniyle tamamlarız. Spora ve sağlıklı bir hayata yönelik yapılan bu yatırımın örnek olması temennimizi paylaşıyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin ve ekibine kıymetli çalışmaları için teşekkür ediyorum.’ dileklerini iletti.
Programa, AK Parti Grup başkanvekilleri Bahadır Yenişehirlioğlu ile Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Kemal Çeber ve milletvekilleri katıldı.

 

 

Daha sonra Gaziantep İş İnsanları Toplantısı’na katıldı. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Gaziantep OSB yetkilileriyle bir araya gelerek verimli bir istişare toplantısı gerçekleştirdiler.
‘Hızlı ve etkin çözümler üretmek amacıyla sektör temsilcileri ile diyaloğa önem vererek ülkemizin kalkınması ve şehirlerimizin refahı için çalışmaya devam edeceğiz.’

 

 

Bakan Işıkhan, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek teşkilat mensuplarımızla bir araya geldi.
‘Teşkilatlarımız yerel seçimler öncesi kararlı bir şekilde çalışıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, aziz milletimizin her bir ferdinin gönlünü kazanarak büyük hedeflerimize birlikte ulaşacağız.’

 

 

* Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Kitap Günleri’nde Kitap Fuarı’nın açılış törenini gerçekleştirdi, fuar alanındaki stantları gezdi. Fuarın açılışında konuşan Işıkhan, kitap fuarlarının okuma alışkanlığı ve kitap sevgisi kazandıran önemli etkinlikler olduğunu kaydetti. Işıkhan, fuarların önemli bir fırsat olduğunu belirterek, şunları aktardı:

Başta Şahinbey Belediyesi olmak üzere etkinlikte emeği olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği, Şahinbey Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum. Kitaplar zihin dünyamızın anahtarıdır.  Kitap, edebiyat, sanat ve kültür dolu bu etkinlik şehrimize hayırlı olsun. Kitaplar, insanlık tarihi boyunca insanları geliştiren, bilgi akışını sağlayan en önemli ve değişmez kaynaklardır. Bilginin en önemli güç sayıldığı bir dönemde bilginin en önemli kaynaklarından biri olan kitaplarla ilgili olmak, fuar yoluyla insanlarımızı kitaplarla buluşturmak önemli bir çabadır. Emeği geçenleri kutluyorum. İnsanların hayatlarının değişmesinde kitapların ve okumanın çok önemli rolü vardır. Başarılı insanların en önemli özelliklerinden birisi de iyi okuyucu olmalarıdır.

Düzenli okumanın bilgiyi artırdığını söyleyen Bakan Işıkhan, ‘Bir dünya lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımız da başarısının sırrını açıklarken okumaya vurgu yapıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘oku, düşün, uygula, neticelendir.’ diyor. Başarının ilk sırrının okumak olduğunu ifade ediyor. Ancak okumanın tek başına yeterli olmadığını da ifade ediyor. Okuyacağız, düşüneceğiz, öğrendiklerimizi uygulayacağız ve işlerimizi takip ederek neticelendireceğiz’ ifadelerini kullandı.

 

 

Daha sonra Gülsan İplik Fabrikası’nı ziyaret etti. Gaziantep’te faaliyet gösteren Gülsan İplik Fabrikasını ziyaretinde, işçilerle bir araya gelerek taleplerini ve ihtiyaçlarını dinledi.
İstihdam ve ekonomimize katkı sunan tüm işletmelerin yanındayız. Bölgenin kalkınmasında emeği olan, değer üreten işveren ve işçilerimize teşekkür ediyorum.

 

 

Ardından Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesini ziyaret eden Bakan Işıkhan, burada Nurdağı AFAD Koordinasyon Merkezi’ne gelerek, yetkililerden ilçedeki çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Konteynır kente geçen Işıkhan, depremzedelerle sohbet etti, taleplerini dinledi.

Yapımı tamamlanan çarşıda esnafını da ziyaret eden Bakan Işıkhan’a Gaziantep Valisi Kemal Çeber, AK Parti Milletvekili Derya Bakbak ile diğer yetkililer eşlik etti.

Şehirleri