Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

Karadeniz’in güzel şehri, alın teri ve emeğin kenti Zonguldak’tayız.

 

 

Bakan Işıkhan, ilk olarak Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’nu ziyaret etti. Işıkhan, valilik anı defterini imzaladıktan sonra şehirdeki çalışmalar ve projelerle ilgili Hacıbektaşoğlu’ndan bilgi aldı.

Zonguldak Valiliği’nde vatandaşlarımızla bir araya gelmenin ardından Valimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’nu makamında ziyaret edip şehrimizin ihtiyaçları ve yapılan çalışmalar hakkında kendisinden bilgi aldık. Gösterdikleri ilgi ve samimiyet için kendilerine teşekkür ediyorum.

 

 

 

 

Ardından Bakan Işıkhan, Kıbrıs Gazisi Satılmış Dönmez ve ailesini ziyaret etti.

Gaziler Günü’nde Zonguldak’ta yaşayan Kıbrıs Gazimiz Sayın Satılmış Dönmez ve kıymetli ailesini ziyaret ettik. Aziz şehitlerimizin emaneti olan ailelerimizin ve kahraman gazilerimizin her zaman yanındayız.

 

 

 

Bakan Işıkhan’a ziyaretlerinde Vali Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti Zonguldak milletvekilleri Muammer Avcı ve Ahmet Çolakoğlu, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan ile bakanlığa bağlı kurum müdürleri eşlik etti.

#2023ŞehirBuluşmaları kapsamında, AK Parti Zonguldak İl Başkanımız Sayın Mustafa Çağlayan, Milletvekillerimiz Sayın Muammer Avcı ve Sayın Ahmet Çolakoğlu ile birlikte İl Başkanlığımızda teşkilat mensuplarımızla bir araya geldik. AK Parti birlik ve beraberlik şuurunu şanlı tarihimizden, inancımızdan, haktan ve adaletten alan bir sivil toplum hareketidir. Bizler; halka hizmet yolunda bir araya gelmiş, hedeflerine kararlı bir şekilde yürüyen güçlü bir aileyiz.

 

 

 

Daha sonra Zonguldak İŞKUR İl Müdürlüğü’nü ziyaret eden Bakan Işıkhan, istihdam programları, işveren destekleri ve Bakanlığın şehirdeki çalışmalarına ilişkin Zonguldak İŞKUR İl Müdürü Okan Şentürk ve Zonguldak SGK İl Müdürü Erkin Avcı’dan bilgi aldı.

Zonguldak İŞKUR İl Müdürlüğümüzde çalışma arkadaşlarımızla bir araya geldik. İstihdam programları, işveren destekleri ve Bakanlığımızın çalışmaları gibi konular hakkında istişarelerde bulunduk. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için özveriyle çalışan kıymetli personelimize teşekkür ediyorum.

 

 

 

Programları kapsamında Şemsi Denizer Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştiren Bakan Işıkhan, vatandaşlarla sohbet etti, taleplerini dinledi ve 18-24 Eylül Ahilik Haftasını kutladı.

Ahilik haftasında Zonguldak’ta esnafımızın bayramını tebrik edip, bol ve bereketli kazançlar diledik. Programımızı takip eden değerli basın mensuplarını unutmayıp, dumanı üstünde fırından çıkardığımız Zonguldak’ın lezzetli simitlerini paylaştık.

 

 

 

Çocuklar bizim geleceğimiz…

 

 

 

Genel Maden İşçileri Sendikası’nı da ziyaret eden Bakan Işıkhan, Genel Başkan Hakan Yeşil’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından Zonguldak Polisevi’nde, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen programa katılan Işıkhan, burada gazilerle sohbet etti.

Genel Maden İşçileri Sendikası’nı ziyaret ettik. Genel Başkan Sayın Hakan Yeşil ve yönetimiyle Türkiye Taşkömürü Kurumu ve Maden Tetkik Arama Kurumu çalışanlarının, Bakanlığımıza dair taleplerine çözüm üretmek adına bir araya geldik. Sendikanın faaliyetlerini ve maden işçilerimizin çalışmalarını kendilerinden dinledik. Nazik ev sahiplikleri için teşekkür ederim.

 

 

 

Bakan Işıkhan burada yaptığı konuşmada, şehitleri ve ahirete irtihal eden gazileri rahmet ve minnetle andı.

Zonguldak’ta Gaziler Günü’nde İstiklal ve istikbal mücadelemizin kahramanları Gazilerimiz ve kıymetli aileleriyle buluştuk. Geçmişte ve bugün ülkesi ve milleti için canını vermeye hazır şekilde görev yapan kahraman güvenlik güçlerimize şükranlarımı sunuyorum. Bir gün değil her daim minnet duygusuyla başta Bakanlığımız olmak üzere, devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla şehit yakınlarımız ve gazilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Şehitlerin ve gazilerin ortak değerler, vatan sevdası, tüm farklılıkları ortadan kaldıran müşterek noktalar olduğuna değinen Bakan Işıkhan, “Bu şuurla sadece bir gün değil, her daim minnet duygusuyla başta Bakanlığımız olmak üzere, devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Daha sonra, Ereğli Kömür Havzası Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı’na geçen Bakan Işıkhan, Sandık Başkanı Şenol Yücel’den sandığın çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

Cumhuriyetimizle yaşıt, ilk modern sosyal güvenlik kuruluşumuz Ereğli Kömür Havzası Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı’nı kuruluşunun 100. yılında ziyaret ettik. Sandık Başkanımız Sayın Şenol Yücel’e misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum.

 

 

 

Geçtiğimiz hafta Armutçuk Müessesesine ait yeraltı taşkömürü ocağında meydana gelen göçük nedeniyle Türkiye Taşkömürü Kurumu’nu ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Genel Müdür Sayın Muharrem Kiraz ile ülke ekonomimize değerli katkıları olan Kurumumuzun ihtiyaçlarını istişare ettik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen 2000 maden işçisi alımı için başvurular 25-29 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

 

 

Bakan Işıkhan, ziyaretleri kapsamında Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı da ziyaret ederek kentteki projeler ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Zonguldak Belediye Başkanımız Sayın Dr. Ömer Selim Alan’ı ziyaret ederek, ilimizde yapılan çalışmalar ve planlanan projeleri kendisinden dinledik. Zonguldak’ın Türkiye Yüzyılı’na yakışan bir şekilde büyümesi, kalkınması için yanındayız.

 

 

 

Ardından Bakan Işıkhan, 10 ilde lokasyonu bulunan, Bakanlık, SGK ve İŞKUR tarafından sunulan hizmetlerle ilgili bilgilendirme yapan ve çözüm üreten İletişim Merkezi ALO 170 personeliyle Zonguldak lokasyonunda bir araya geldi.

7 gün/24 saat esasıyla çalışarak vatandaşlarımıza hizmet sunan, İletişim Merkezi ALO 170 personeliyle Zonguldak’ta bir araya geldik. 10 ilde lokasyonu bulunan iletişim merkezimiz; Bakanlığımız, SGK ve İŞKUR tarafından sunulan hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir. Kurum personeli arkadaşlarımıza özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum.

 

 

 

Geçtiğimiz hafta Armutçuk’ta yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden Ramazan Yıldırım’ın kıymetli ailesine taziye ziyaretinde bulunduk. Maden şehidimiz Ramazan Yıldırım kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine tekrardan sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah.

 

 

 

Geçtiğimiz hafta Armutçuk Müessesesine ait yeraltı taşkömürü ocağında meydana gelen göçük nedeniyle Türkiye Taşkömürü Kurumu’nu ziyaret eden Bakan Işıkhan, geçmiş olsun dileklerini iletti. Işıkhan, Genel Müdür Muharrem Kiraz ile Kurumun ihtiyaçlarını istişare etti.

Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan�