Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Şehir Buluşmaları” kapsamında ziyaretlerde bulunmak ve programlara katılmak üzere Çorum’a gitti.

 

İlk olarak Çorum Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Vedat Işıkhan, Vali Mustafa Çiftçi”den şehirdeki çalışmalar ve projeler ile ilgili bilgi aldı.

 

Ardından AK Parti Çorum İl Başkanlığına geçen Bakan Işıkhan, AK Parti Çorum İl Başkanı Murat Günay”ı ziyaret ederek, burada partililerle bir araya geldi.

Işıkhan, AK Parti Çorum İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, Çorum”un, Türkiye Yüzyılı vizyonuna yakışır bir şehir olma yolunda hızla ilerlediğini kaydetti.

Çorum”un kendileri için kıymetli bir şehir olduğunu belirten Bakan Işıkhan, son 20 yılda kente 44 milyar liranın üstünde yatırım yaptıklarını ifade etti.

 

 

“7. Dönem Toplu Sözleşme müzakerelerimizin tüm tarafları memnun edecek şekilde sonuçlanacağını ümit ediyorum” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan”ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı”na yürüyeceklerini anlatan Işıkhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yolun başında bu yüzyılı, emeğin, üretimin, çalışmanın yüzyılı yapacağız demiştik. Biliyorsunuz, göreve gelir gelmez asgari ücretimizi belirledik. Akabinde memur ve memur emeklisi vatandaşlarımızın maaşlarında sağlanan iyileştirmeler için hemen harekete geçtik. Geçtiğimiz hafta da kamu emekçilerimizin mali ve sosyal haklarını belirleyecek olan 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecini başlattık. Ağustos ayının sonunda tamamlanacağını öngördüğümüz müzakerelerimizin tüm tarafları memnun edecek şekilde hayırla sonuçlanacağını ümit ediyorum. Bizler bugüne kadar milletimizden gelen talep ve istekleri hiçbir zaman geri çevirmedik. İmkanlarımız ölçüsünde her zaman insan odaklı, millet odaklı bir yönetim anlayışını benimsedik. Emeğin, alın terinin hakkını gözettik. Emeklilerimize, çalışanlarımıza, işverenlerimize, sendikalarımıza hiçbir zaman kulaklarımızı kapatmadık. Katılımcı sosyal devlet anlayışımızın gerektirdiği şekilde her zaman milletimizin yanında olduk. Bundan sonra da aynı bilinçle aynı vizyonla sahadan gelen görüşlere kulak vermeye devam edeceğiz.”

Bakan Işıkhan daha sonra AK Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile bir araya geldi.

Ardından Bakan Işıkhan, Gazi Caddesi”nde esnaf ziyareti yaparak Hürriyet Meydanı”nda bir çay ocağında vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra Greyder ayakkabı fabrikası ve Alapala A.Ş”nin üretim tesislerini gezen Bakan Işıkhan, burada şirketlerin yöneticilerinden üretim hakkında bilgi aldı, ardından işçilerle yemek yedi.

Organize Sanayi Bölgesi”nde iş dünyasının temsilcileriyle basına kapalı toplantıda bir araya gelen Işıkhan, sektör temsilcilerinin talep ve önerilerini dinledi.

 

 

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın”ı da ziyaret eden Bakan Işıkhan, belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ardından, Buhara Kültür Merkezi”nde partililerle düzenlenen teşkilat toplantısına katıldı.

Bakan Işıkhan, Çorum Obası”ndaki “Gençlerle ve Kadın Girişimcilerle Buluşma” toplantısında ise kentteki genç ve kadın girişimcilerle bir araya geldi.

 

 

Ziyaretlerinde Bakan Işıkhan’a Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekilleri Yusuf Ahlatcı ve Oğuzhan Kaya, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve AK Parti İl Başkanı Murat Günay eşlik etti.