Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödeme yapmayı kararlaştırdık. Hem emekli olup hem de fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz. Bütçemize toplam maliyeti 61 milyar lirayı geçen bu ödemeler, kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacak.

 

 

Bügün yapılan bakanlıklar kabine toplantımızın sonrasında alınan kararlar doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, millete seslenişinde : “Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödeme yapmayı kararlaştırdık. Hem emekli olup hem de fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz. Bütçemize toplam maliyeti 61 milyar lirayı geçen bu ödemeler, kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacak.” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, emekli olup fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimiz hariç olmak üzere tüm emeklilerimize 5 Bin TL ödeme müjdesini açıkladı. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Kıymetli emeklilerimize hayırlı olsun.” mesajını iletti.

 

Emekli maaşları ödemesi 5000 tl ne zaman yatacak?

Kasım ayının ortasında emekli maaşları ikramiye ödemeleri 5 bin tl olarak, maaşlarını aldıkları hesaplarına yatacaktır.

 

Çalışan emekliler 5 bin tl alabilecekler mi?

Hem emekli olup hem de fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimiz bu düzenlemeden hariç tutuluyor. Çalışmayan tüm emeklilerimiz 5000 TL ikramiyeden faydalanabilecekler.

 

Emekli maaşlarına zam ne zaman yapılacak? Emekli maaşları yılbaşında ne kadar olacak?

Bügün yapılan bakanlıklar kabine toplantımızın sonrasında alınan kararlar doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan: “Yılbaşında emeklilerimizin durumunu tekrar gözden geçirip her türlü fedakarlığı sergileyeceğiz. Bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe ortaya çıkacak kaynağı milletimizin her kesimi ile paylaşma ilkemizi doğalgazdan, emekli maaşlarına kadar hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.