Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

Üniversiteli gençlerimizin kariyer hayallerini gerçekleştirmeye yönelik bir adım daha atıyoruz.
İş ve meslek danışmanlarımız, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen Yetenek Kapısı Platformu’nda hizmet vermeye başladı.
Gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.
Siteye ulaşmak için: http://yetenekkapisi.org

 

Türkiye İş Kurumundan (İŞKUR) yapılan açıklamada, iş ve meslek danışmanlarının, Üniversite Kariyer Merkezlerince sunulan hizmetleri tüm öğrenci ve mezunlar için ulaşılabilir hale getirmek, gençlerin iş gücü piyasası ile etkileşimlerini güçlendirmek ve istihdam edilebilirliklerini desteklemek amacıyla Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen Yetenek Kapısı Platformu”nda hizmet vermeye başladığı bildirildi.

 

İŞ VEREN İLE İŞ ARAYANLARI BULUŞTURAN RESMİ SİTE

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi kapsamında kurulan projede milyonlarca iş arayan iş veren ile iş arayan vatandaşı buluşturan site oluşturuldu. ‘yetenekkapisi.org’ uzantılı web sitesine giriş yapan vatandaşlar kendilerine uygun olan alanlarda iş arayışları yapabilecek ve iş ilanlarına başvuru yapabilecekler. Hem staj imkanı hem de sürekli iş imkanı sağlanacak olan web sitesi sayesinde işsizliğin önüne geçilmek hedefleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Ofisi tarafından yapılan açıklamada, ‘Binlerce işverenin üniversite öğrenci ve mezunlarına yönelik kariyer imkânlarından hemen haberdar olmak ve üniversite kariyer merkezinin sunduğu hizmetlerden kolayca yararlanabilmek istiyorsan doğru adres Yetenek Kapısı. İş/Staj ilanları, kariyer danışmanlığı, kariyer fuarları, etkinlikler ve çok daha fazlasına tek bir tık ile ulaşabilirsin’ şeklinde ifadelere yer verilerek gençlere seslenildi.