Prof. Dr. V e d a t

I ş ı k h a n

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanı ile beraber, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı”nın 100.yıl dönümü kapsamında Anıtkabir”i ziyaret etti.

 

 

Devlet erkanının Aslanlı Yol’da yürüyüşü ile başlayan tören, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Atatürk’ün mozolesine ay yıldız motifli çelengi bırakmasıyla devam etti. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçilerek burada Anıtkabir Özel Defteri imzalandı.

Anıtkabir Özel Defteri”ni de imzalayan Erdoğan, “Türkiye”yi, tarihinin yatırım hamleleriyle buluşturmuş bir yönetim olarak, Cumhuriyet”imizin ikinci asrını Türkiye Yüzyılı ile taçlandırmakta kararlıyız” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yılında düzenlenen törende Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere istiklal mücadelesinin tüm kahramanları saygıyla anıldı.

 

 

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi SOLOTÜRK ile Türk Yıldızlarının İstanbul Boğazı semalarındaki gösteri uçuşunu ve Türk donanmasına bağlı savaş gemilerinin resmi geçidini izleyen Bakan Işıkhan, “Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun, daha nice 100 yıllara inşallah. Allah yolumuzu açık etsin. Kutlu olsun. Gurur duyuyorum” diye konuştu.

Vatandaşların heyecanını paylaşan Bakan Işıkhan ve Bakan Bak, etkinliğe katılanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.